דף הבית             ארגונים        מאמרים           שירים          סרטונים       תמונות            קישורים         צור קשר
DEJJ         EDF             EIF             הבונים      השומר הצייר      דרור         הנוער הציוני      בני עקיבא           ביתר           במחתרת

תנועות הנוער היהודיות במרוקובמסגרת ציון 60 שנה למדינת ישראל, התקיים כנס עולמי של בוגרי תנועות הנוער היהודיות במרוקו, ביום חמישי , 6.11.2008 בבית יד לבנים בעיר אשדוד.
מדובר בתנועת הצופים היהודיים ( E.D.F - E.I.F/E.I.M ) בתנועת D.E.J.J ובתנועות החלוציות : דרור, אחוד הנוער החלוצי – הבונים, השומר הצעיר, בית"ר , בני עקיבא, הנוער הציוני וכן, בוגרי היחידות העממיות (UP) שהוקמו על ידי הצופים והדאז'.
לכנס הוזמנו גם יוצאי ארגוני הנוער שקדמו לתנועות הנוער : ארגון " שארל נטר ", בן יהודה, מגן דוד, חובבי השפה, טרומפלדור ועוד.

מטרת הכנס :
להעלות על נס ולהוקיר את פועלן של תנועות הנוער היהודיות במרוקו על היקפן, פעולתן החינוכית והשפעתן על חיי הקהילה, העלייה וההגשמה.
פרק זה בנרטיב ההיסטורי של יהודי מרוקו ומדינת ישראל לא זכה עד כה להארה ולהערכה, למרות שאין להבין את עלייתם המאסיבית של יהודי מרוקו לישראל, את חיוניותם של ארגון המחתרת היהודית במרוקו והעלייה הבלתי לגאלית לארץ, ללא פעולתם והשפעתם של בוגרי תנועות הנוער.

על הכנס :
בכנס השתתפו כ 500 בוגרים מישראל, מקנדה, מצרפת ,מספרד, מארצות הברית, מבלגיה ומדרום אמריקה. סיכום על הכנס כולל תמונות וסרטונים .סיכום על הכנס לחץ כאן.

סקר בוגרים 2008 :
לקראת הכנס בוצע סקר בקרב הבוגרים. על שאלון הסקר ענו כ 400 בוגרים.
לדו"ח הביניים לחץ כאן
נרחיב הסקר באם נקבל עוד שאלונים מבוגרי התנועות שלא מלאו את השאלון ב 2008.

למלוי השאלון לחץ כאן

האתר :
כתוצאה מהכנס ,התברר והודגש הצורך בהעמקת המחקר בנושא תנועות הנוער היהודיות במרוקו. כמו כן החלטנו להרחיב ולהעמיק את האתר שהוקם לקראת הכנס והפיכתו למוקד התייחסות ,עיוני וחברתי,של בוגרי התנועות באשר הם שם.
נשתדל לרכז באתר את כל המידע שנצליח להשיג בנושא תנועות הנוער היהודיות במרוקו.
החברים מוזמנים לשלוח לנו את עדויותיהם, תמונות, חוויות ומאמרים על הנושא. כמובן, גם רעיונות...... להמשך.
נפרסם באתר את החומרים הרלבנטיים.

רשום :
הנך מתבקש/ת להירשם לאתר .לרשום לחץ כאן


בברכה

דר' אריה אזולאי

Sorry but the links are not connected yet


E-mail: rmjjm08@gmail.comBy Roger Derhy - home page - ?????? - ??????? - ?????? - ??????? - ????? - ?????? - ??????? - ???????